top of page
Фото автораVolynia

Новодвірська церква на фото 1916 року

Під час Першої світової війни на заході Волині проходила лінія фронту. Досить довгий час війська стояли по обох берегах річки Стохід. У війні нічого немає хорошого, але саме через ті події, сьогодні ми маємо тисячі різноманітних фото та листівок з видами сіл, містечок та міст.

Завдяки невідомому солдату вдалося зберегти на папері й вигляд Михайлівської церкви, що знаходилася на півночі Нового Двору. Церкви не стало внаслідок боїв, то ж це зображення є єдиним візуальним джерелом інформації про цей храм.

Розташування храму на мапі кінця ХІХ століття

Храм на честь архистратига Михайла був збудований на місці городища ХІ-ХІІІ ст. Точна дата будівництва в кінці XIX ст. вже була забута місцевим кліром й людьми та в клірових відомостях не фігурує. Та можемо припустити, що він XVIII століття.

Розфарбоване зображення Михайлівської церкви. 03.09.1916

З тих же клірових відомостей відомо, що на фото храм вже після ремонту, який відбувся у 1889 році. Тоді було збудовано кам'яний фундамент, на який й підняли церкву, замінили дубові підвалини, переклали підлогу та перекрили дах бляхою. Окрім цього, добудували притвор та ризницю.

Видніється на фото дзвіниця збудована у 1883 році на місці старішої, що згоріла роком раніше. Як бачимо, старої дзвіниці ніхто не відтворював, а збудували нову у типовому для того часу стилі.


Місце розташування храму на аерофотознімку 1939 року

Як і було зазначено вище, храм не пережив боїв Першої світової війни. На його місці у міжвоєнному періоді вже нічого не було. Від 2001 року городище, де стояла церква, є пам'яткою національного значення.


Сподіваємося, згодом знайдуться й інші невідомі зображення волинських храмів, палаців, садиб тощо.

523 перегляди0 коментарів

Пов'язані пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page